Икона Рублева Троица <H1>† Храм Преподобного Сергія Радонезького - Залізний Порт</H1> Икона Преподобного Сергия Радонежского
22.01.2018 | RSS | PDA версия для мобильных устройств Украина Главная
Меню сайта
 
В Н И М А Н И Е !
Добавить свои сайты и сайты Вашей епархии Вы сможете по этой ссылке http://sv-sergiy.ks.ua/dir/1-0-0-0-1 даже без регистрации, обязательно выберите в категориях свою епархию и добавте свой сайт, после проверки сайт появиться в каталоге.
Если я или Вы допустили ошибку и надо исправить то напишите администратору.

Пожалуйста дайте возможность Вашим посетителям тоже добавить свои православные сайты в наш каталог.
Установите на свой ресурс нашу кнопочку:
Каталог Православных сайтов
Этот код установите
на свой сайт:

Новые сайты в каталоге:
 • Молитвослов - Православные молитвы Псалтырь, Библия ОНЛАЙН: Ветхий и Новый Завет
 • Молитвослов в современном переводе
 • Православие
 • Регентские курсы Колобанова А.В.
 • Сайт Преподобного Сергия Радонежского - Железный Порт
 • Всего сайтов в категориях:
  Православные сайты Украины [140]
  Православные сайты СНГ [73]
  Православные сайты мира [1]
  Orthodox websites of the World
  Рекомендуемые православные сайты [38]
   
  Публикаціі
  Тим, хто сумнівається
  Про Православ'я [1]
  Наука і релігія [1]
  Розвій сумніви [4]
  З життя людей [2]

  Неофіту
  Питання і відповіді [1]
  Основи Християнства [8]
  Таїнства, обряди, звичаї [5]
  Житія православних святих [8]
  Секти, єресь, розкольники [2]

  Батькам
  Шлюб, подружні відносини [2]
  Вагітність, немовлята [1]
  Виховання, воцерковлення [1]
  Небезпека для наших дітей [1]

  Дітям
  Для дітей читати [7]
  Житія Святих для дітей [3]
  Православні мультфільми [54]

  Дітям скачати
  Раскраски [9]
  Электронные книги [1]

  Суспільство
  Сучасне суспільство і християнська мораль [2]
  Оцінка подій, що відбуваються в країні і в світі [1]
  Церква і суспільство, внутрішньоцерковні проблеми [1]
  Церква і молодь [0]
  Телеканал "ГЛАС" [1]
  Для душі корисне відео [13]
  Протоієрей Андрій Ткачов [4]

  Новини
  Новини нашого приходу [235]
  Новини сусідніх парафій [43]
  Новини Херсонської єпархії [31]
  Новини інших єпархій УПЦ [2]
  Новини УПЦ [11]
  Церковні свята [24]
  Розклад Богослужінь [31]
  Акафісти, молитвослов [1]
  Що пишуть ЗМІ про нас [2]
   
  Хмара тегів
  sitemap
   
  Друзья сайта
  Православная Херсонщина, Официальный сайт Херсонской епархии
  Храм Різдва Пресвятої Богородиці
   
  Статистика
  free counters

   

  Служба на честь апостола Андрія Первозванного, яка відбулася в суботу.

  Главная » Публикації » Новини » Новини нашого приходу


  12.12.2015 † Служба на честь апостола Андрія Первозванного, яка відбулася в суботу.
  Служба на честь апостола Андрія Первозванного,
  яка відбулася в суботу.

                   Святий апостол Андрій Первозванний - один з дванадцяти учнів Спасителя. Про нього, як і про всіх інших перших учнях Христових, розповідається в книгах Нового Завіту: згаданий в списках апостолів в Євангелії від Матвія (10,2), від Марка (3,18), від Луки (Лк 6,14), а також в Діяннях Апостолів (1,13).

  kalendar_andrejapostol_pervozv_2013_12_13_1 (1).jpgАндрій був рідним братом апостола Петра, рибалка, як і Петро, ​​народився в Віфсаїді, місті на північному березі Галілейського озера. Андрій став першим з покликаних учнів Христа, у зв'язку з чим цього апостола часто називають Первозванним.
  Згідно з Євангелієм від Матвія (4,18-19) і від Марка (1,16-18) покликання Андрія і Петра відбулося поблизу Галілейського озера, апостол Іоанн в Євангелії від Івана описує покликання Андрія, що відбулося близько Йордану відразу після хрещення Ісуса (1, 35-40). Згідно з цим оповіданню апостол Андрій був спочатку учнем Іоанна Хрестителя.

  На сторінках Євангелія від Іоанна Андрій з'являється ще двічі - він веде діалог з Ісусом про хлібах і рибі перед дивом насичення п'яти тисяч людей (6: 8-9) і разом з апостолом Філіпом призводить до Ісуса греків (12,20-22).

  У житії святого апостола Андрія Первозванного згадується, що Андрій і його брат Симон (майбутній св. Петро) були Галілейського рибарів, народженими і росли в Віфсаїді (місті на березі Генісаретського озера); батька їх звали Іоною. Подорослішавши, брати перебралися в Капернаум, де обзавелися власним будинком і продовжували займатися риболовлею.

  Ще в юності Андрій вирішив присвятити себе служінню Богові. Зберігаючи цнотливість, він відмовився вступити в шлюб. Почувши про те, що на річці Йордан Іоанн Предтеча проповідує про прихід Месії і закликає до покаяння, Андрій залишив все і відправився до нього. Скоро юнак став найближчим учнем Іоанна Хрестителя.

  Євангелісти Матвій і Іоанн по-різному описують зустріч Андрія з Ісусом. У Євангелії від Івана говориться про те, що Андрій вперше побачив Спасителя, коли святий Предтеча вказав на що йде Ісуса Христа і сказав: «Ось Агнець Божий». Почувши це, Андрій разом з іншим учнем Предтечі, ім'я якого євангеліст не приводить, залишив Хрестителя і пішов за Христом. Потім Андрій знайшов свого брата Симона Петра і теж привів його до Ісуса. Матвій ж оповідає про те, як Спаситель зустрів Андрія та його брата Симона Петра на березі Генісаретського озера, де брати ловили рибу, закидаючи мережі в воду. Ісус звернувся до них зі словами: «Ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей». І вони пішли за ним, залишивши свої мережі.

  Письмо доносить до нас дуже убогі відомості про апостола Андрія, але його життєпис говорить сама за себе. У Євангелії від Івана сказано про те, що під час чуда розмноження хліба Андрій вказав на хлопчика, що мав «п'ять ячмінних хлібів і дві рибки» (Ін. 6,8-9). Він же показав Спасителя язичникам, які прийшли в Єрусалим для поклоніння правдивому Богові (Ін. 12,20-22). За свідченням євангеліста Марка, святий Андрій був одним з чотирьох учнів Ісуса, яким на Оливній горі відкрив долі світу (Мк. 13,3).

  Святий Андрій названий Первозванним, бо був покликаний першим з апостолів і учнів Ісуса Христа. До останнього дня земного шляху Спасителя слідував за ним його Первозванний апостол. Після хресної смерті Господа святий Андрій став свідком Воскресіння і Вознесіння Христового. У день П'ятидесятниці в Єрусалимі сталося диво зішестя Святого Духа у вигляді вогненних язиків на апостолів. Так, надихаються Духом Божим, апостоли отримали дар зціляти, пророкувати і здатність говорити на різних говірками про великі діла Господа.

  Дванадцять учнів Ісуса розділили між собою країни, куди вони повинні були нести євангельську проповідь, звертаючи язичників до Христа. Святому Андрію випали за жеребом великі землі Віфінії і Пропонтиди з містами Халкидон і Візантій, також землі Фракії і Македонії, що тягнуться до Чорного моря і Дунаю, крім того, землі Скіфії (херсонська обл.) і Фессалії, Еллади і Ахайя, міста Амінс, Трапезунд, Іраклія і Амастриду. Святий Андрій пройшов ці міста і країни, несучи язичникам євангельську проповідь. Першим тереном його апостольського служіння стало узбережжі Чорного моря, яке в ті часи називали «Евксинським Понтом» («Гостинним морем»).
  Майже всюди, де опинявся апостол, влада зустрічали його жорстокими гоніннями, він зазнавав безліч скорбот і страждань. Але, підкріплюваний силою своєї віри, святий Андрій «з насолодою» переносив всі лиха в ім'я Христа. Особливо багато мук довелося зустріти Первозванному апостолу в місті Синопі, де язичники піддали його жорстоким тортурам. Але, як каже переказ, «благодаттю свого Вчителя і Спасителя святий Андрій знову опинився здоровим і цілим від ран».

  Продовжуючи свій проповідницький шлях, апостол пройшов через міста Неокесарію і Самосати, через країну Алани, через землі Абаско і зігов. За переказами, язичники зиги спочатку не прийняли євангельську проповідь святого Андрія і навіть хотіли вбити апостола, але, дивуючись його лагідності і подвижництву, залишили свій намір. Пройшовши через Боспорське царство, він зробив морську подорож під фракійське місто Візантій. Апостол перший проповідував там вчення Спасителя в майбутньому центрі східного християнства, де святий Андрій і заснував Церкву. Він висвятив у сан візантійського єпископа Стахія, одного з 70 апостолів Христа, про який Павло згадує в Посланні до римлян (16,9). Також святий призначив пресвітерів церкви, «щоб вони вчили народ і здійснювали таїнства».

  Що ж стосується служіння апостола Андрія Первозванного в Скіфії і його місіонерської проповіді на Русі, то це є, за висловом істориків, «благочестивим переказом, глибоко вкорінене в народі».

  Косий хрест, на якому апостол Андрій прийняв мученицьку кончину, з тих пір називається Андріївським хрестом. Розп'яття це вважається доконаним близько 70-го року. На місці розп'яття святого апостола в Патрах споруджено величний Собор Андрія Первозванного, найбільший у Греції.

  При імператорі Костянтині Великому, мощі святого апостола Андрія були урочисто перенесені до Константинополя і покладені в храмі Святих Апостолів поруч з мощами святого євангеліста Луки і учня апостола Павла - Тимофія, апостола від сімдесяти.
  За легендою, в VIII столітті мощі апостола Андрія були перевезені до Шотландії ченцем Регулуси і поміщені в кафедральний собор Сент-Ендрюса, міста, який отримав своє ім'я на честь апостола і став церковною столицею Шотландського королівства. За іншою версією вони (можливо, частково) були перевезені в XIII столітті в Італію, у м Амальфі. У трірського соборі (Німеччина) зберігаються сандаля і цвях апостола Андрія.

  На Русі особливе шанування апостола Андрія Первозванного набуло поширення з +1080-х років. Перша церква на честь апостола Андрія була побудована в Києві в 1086 році працями великого князя Всеволода Ярославича, сина Ярослава Мудрого. У 1698 році російським царем Петром I заснована перша (і потім остававшаяся вищої) нагорода Росії - орден св. Андрія Первозванного. У 1998 році цей орден в Росії був відроджений.

  Апостол Андрій шанується засновником і небесним покровителем Константинопольської Православної Церкви. Також апостол Андрій - святий покровитель України, Росії, Шотландії, Румунії, Греції, Сицилії, Амальфі; а також моряків і рибалок.


   
  .
   
  Категория: Новини нашого приходу | Добавил: admin (12.12.2015)
  Просмотров: 709 | Рейтинг: 0.0/0
   
  Перевод сайта
   
  Поиск
   
  Прав.календарь-2015


  Сегодня: *
   
  Информеры
   
  Все права защищены © 2010-2018
  Трансляция RSS канала